Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Sociālā diskomforta risksĀtrie kredīti rada būtiskus piespiedu emigrācijas draudus

Pārāk pieejami ātrie aizdevumi un agresīva, nepietiekami regulēta šo aizdevumu reklāma rada piespiedu emigrācijas riskus ilgtermiņā.

Patēriņa kredītu apjoms ir sasniedzis 38,9% no visu Latvijas iedzīvotāju saistību skaita un sasniedzis 647,9 miljonu eiro kopapjomu. Kamēr ātro kredītu devēji to uzskata par labu biznesu, daudzi, nespējot atdot nesamērīgi augstās procentu likmes, izvēlas pamest Latviju.

Šobrīd tikai Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs izrāda bažas par to, ka Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk, nekā nopelna, turklāt neveido uzkrājumus, jo iespēju aizņemties naudu ir daudz un tas izdarāms pārāk viegli.
Saskaņā ar PTAC pētījuma datiem, 38,6% respondentu atzina, ka viņiem ir grūti saplānot savu budžetu, lai atmaksātu kredītu un daudzi no tiem (81,2%) pagarina kredīta atmaksas termiņu divas vai trīs reizes.

Kopš 2017. gada PTAC pasūtītā LU BVEF pētījuma “Distances jeb ātro kredītu izmantošana Latvijā” praktiski nekas nav mainījies. Ja vien neskaita valsts finansētās PTAC kampaņas “Atbildīga aizņemšanās – sauc lietas īstajos vārdos!” parādīšanos medijos šī gada februārī.

Ko dod šādi pētījumi, ja valsts nespēj uz to reaģēt ar atbilstošu likumdošanas iniciatīvu?

Mēs piedāvājam SAKĀRTOT LIKUMDOŠANU ātro kredītu reklamēšanas un saņemšanas nosacījumiem, kā arī IEROBEŽOT KREDĪTU PROCENTU, KOMISIJU un CITU PAPILDUS PAMATSUMMAI APRĒĶINĀMO MAKSĀJUMU APJOMU.

Varas politiķiem jāizbeidz pakļauties dažādu lobiju ietekmei un sākt risināt ātro kredītu radītās problēmas pēc būtības. Tikai tā mēs varam cerēt, ka Latvja kļūs par sociālā komforta valsti. Valsti, kuras iedzīvotāji gribēs šeit dzīvot, strādāt un audzināt bērnus.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL