Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Nepieciešams lūzums!Trīs principi atbildīgākai Latvijai

Par spīti varas politiķu apgalvojumiem, ka Latvija zeļ un plaukst, to cilvēku skaits, kuri uzticas valdībai un uzskata, ka valsts attīstās pareizajā virzienā, nemitīgi sarūk. Nožēlojami, ka varas politiķi nav pat gatavi runāt par patiesi nozīmīgām mūsu valsts problēmām, nemaz nerunājot par reāliem risinājumiem. Šobrīd lielākais izaicinājums mūsu nācijas pastāvēšanai ir Latvijas tautas izmiršana, taču pašreizējiem valstsvīriem tas nerūp. Nelielu pabalstu piešķiršana ģimenēm ar bērniem ir uzskatāms piemērs politiķu mazspējai risināt šo problēmu pēc būtības.

Pašreizējos varas politiķus raksturo padomju laikos gūtās iemaņas – izsist pēc iespējas lielāku budžetu pašu kontrolētajai nozarei, imitēt vētrainu darbošanos un tad slēpties no atbildības par paveikto aiz birokrātijas platajiem pleciem. Viņi strādā likumiem un normatīvajiem aktiem, nevis cilvēkiem. Viņu pieejai raksturīga tikai viena mēraukla – finansējums. Ja būs lielāks budžets, būs iespēja kādam kaut ko palielināt, reizē ceļot algas arī sev. Līdzīgi kā neprasmīgs amatnieks, kura rokās nonākot āmuram, apkārt viss sāk izskatīties pēc naglām, tā varas politiķi saredz tikai vienu risinājumu ikvienas jomas problēmai – jāpalielina finansējums. Kā to visvieglāk izdarīt? Palielinot nodokļus!

Esošie varas politiķi baidās no nepopulāriem lēmumiem, sarežģītām problēmām un atbildības, taču visvairāk viņi baidās no tā, ka viņus kritizēs un neievēlēs. Tieši tāpēc viņi nespēs atrisināt samilzušās problēmas. To var paveikt tikai jauni, drosmīgi cilvēki, kuriem, ienākot politikā, būs pa spēkam salauzt esošo kārtību. Kārtību, kas šobrīd neapmierina nevienu, izņemot esošos, “profesionālos” politiķus.

Ir NEPIECIEŠAMS LŪZUMS domāšanā un pieejā tam, kā valsts izmanto nodokļu maksātāju līdzekļus un kā tā realizē savu politiku. Politiskā partija KPV LV ir definējusi trīs principus, kas noteiktu valstsvīru rīcību, lai panāktu šo lūzumu un Latvija spētu veikt akūti nepieciešamās reformas.

1. princips: VALSTIJ JĀSĀK AR SEVI
Tikai piemērs māca!
Latvijā būs iespējamas pozitīvas pārmaiņas, ja valdība sāks šīs pārmaiņas ar sevi. Līdzīgi kā vecāki nevar bērniem iemācīt morāles normas, par tām tikai stāstot, tā arī politiķiem ar savu piemēru, atbildīgu un iedvesmojošu rīcību jārāda piemērs pārējiem. Tikai tad, kad valsts spēs pierādīt ar darbiem, ka tā spēj saprātīgi un efektīvi izmantot nodokļu maksātāju līdzekļus, iedzīvotāji noticēs tam, ka šeit – Latvijā – ir vērts plānot savu nākotni ilgtermiņā.

2. princips: RADIKĀLA RĪCĪBA
Valsts būs spējīga paveikt ko valstiski nozīmīgu, ja tai būs skaidrs priekšstats par vēlamo galarezultātu un tā būs gatava apņēmīgi rīkoties, lai to sasniegtu. Nedz daudzās izpētes, stratēģijas un “pusrīcības” nedos vajadzīgo rezultātu. Mēs nedrīkstam izšķiest līdzekļus formālu darbību veikšanai!

Par sekmīgu valsts pārvaldes mērauklu kļūs Latvijas pilsoņu vajadzībām atbilstošs regulējums vai reāli pielietojams pakalpojums. Politiķiem jābūt drosmīgiem un jāspēj uzņemties atbildību par paveikto, jo tikai tā mēs spēsim atrisināt mūsu valsts samilzušās problēmas izglītībā, veselības aprūpē, tieslietās un citās jomās.

3. princips: VARAS KONCENTRĀCIJA
Nepieciešama varas, lēmumu un atbildības koncentrācija. Valsts nevar atļauties izvirzīt pārāk daudz prioritāšu vai visu laiku tās mainīt.

Latvija uz citu valstu fona ir pilsētvalsts, kurā dzīvo mazāk cilvēku nekā, piemēram, Kopenhāgenā vai citā vidēja izmēra Eiropas pilsētā. Iedzīvotāju skaits turpina sarukt, taču valsts pārvaldes apetīte turpina tikai pieaugt, administratīvi «apgūstot» būtisku daļu no valstij vitāli svarīgo nozaru finansējuma. Valsts pārvaldes efektivitāte ir Latvijas izaugsmes atslēga.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL