Vienīgā partija, kas zina, kā panākt reālas pārmaiņas.

Efektīvs un rīcībspējīgs valdības modelisŠveices piemērs pret latvju birokrātisko tradīciju

Pašreizējais valdības formāts nav piemērots efektīvam darbam. Nevienas valdes darbs nekad nebūs produktīvs, ja tajā būs 14 cilvēki kā tas novērojams Latvijas valdībā. Pamēģiniet iztēloties konstruktīvu diskusiju lielākā auditorijā. Piemēram, Jūsu daudzdzīvokļu nama kopsapulcē. Šādā formātā ir gandrīz neiespējami panākt labāko iespējamo lēmumu, pat ja visām iesaistītajām pusēm ir kopīgi sasniedzams mērķis.

Šobrīd ministriem trūkst reālas varas, jo viņi tikai izpilda Koalīcijas padomes lēmumus. Tādējādi par viņu darbības galveno virsuzdevumu kļūst līdzekļu apguve viņiem uzticētajā nozarē, nevis mērķtiecīgi veidotas nozares politikas izstrāde un realizācija. Šādā veidā nodokļu maksātājiem ir daudz grūtāk noteikt politiski atbildīgos par valstī pieņemtajiem lēmumiem, jo atbildīgo personu loks ir pārāk plašs.

Sarūkot iedzīvotāju skaitam, Latvijai jāspēj palūkoties apkārt un pārņemt labāko no citu valstu pieredzes. Piemēram, kāpēc turīgā Šveice, kurā dzīvo vairāk nekā 8 miljoni iedzīvotāju, spēj nodrošināt efektīvu valdības darbu ar 7 ministriem un premjerministru, taču mazturīgā pilsētvalsts Latvija, kurā tagad dzīvo jau mazāk kā 2 miljoni iedzīvotāju, turpina pieturēties pie divreiz lielāka administratīvā aparāta.

Šobrīd varas politiķiem nav citu argumentu par labu esošo ministru skaita saglabāšanai, kā vien tas, ka šāda esot Latvijas politiskā tradīcija. Ir pilnīgi skaidrs, ka ierēdņi paši neko reorganizēt vai optimizēt negrasās. To apliecina arī Valsts kancelejas vadītāja teiktais LTV1 radījumā “Tieša runa”. Valsts pārvaldē strādājošo samazinājums par 6 % 3 gadu laikā ir zemāks nekā iedzīvotāju skaita samazinājuma temps. Tā ir darbības imitācija, nevis solis efektīvas valsts pārvaldes virzienā! Valsts efektivitāti var nodrošināt, tikai pieņemot valstiski drosmīgus lēmumus, kurus pieņem politiski atbildīgi, labi apmaksāti ministri.

Partijas KPV LV piedāvājums – efektīva, rīcībspējīga valdība, kas sastāv no premjerministra un 6 ministriem. Tas ir tāds valdības sadarbības modelis, kas ļauj ministriem gan izrunāt būtiskākos valsts pārvaldes politikas jautājums, gan pieņemt tikpat atbildīgus lēmumus.

Likvidējot Koalīcijas padomi, ministri kļūs par reālajiem valsts politikas veidotājiem, tādējādi uzņemoties politisko atbildību par paveikto. Tieši ievēlēto politisko spēku līderiem vai valdes locekļiem jākļūst par ministriem un jārealizē vēlētājiem dotie solījumi, nevis jāmeklē cilvēki no malas, kuriem vēlāk varētu uzgrūst atbildību par iespējamajām neveiksmēm.

Mūsu piedāvātais formāts ļauj diskutēt un vienoties par visiem būtiskākajiem izpildvaras jautājumiem. Šāda izpildvaras modeļa ieviešana būtu plats solis jaunas, atbildīgākas politikas ieviešanā. Tādas politikas, kas kalpotu cilvēkiem, kuri šeit dzīvo un maksā nodokļus, nevis tiem, kas strādā likumiem un normatīvajiem aktiem.

Video

  • KPV LV piedāvā LIKVIDĒT KOALĪCIJAS PADOMI
  • KPV LV piedāvā PANĀKT EFEKTĪVĀKU TIESU DARBU LATVIJĀ
  • KPV LV piedāvā REĀLU ATBALSTU PENSIONĀRIEM
  • KPV LV piedāvā SAMAZINĀT MEDIKAMENTU CENAS
Citi video
Kalendārs

Pr
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
PIEVIENOJIES

Ja Tev nav vienaldzīga Latvijas nācijas pastāvēšana ilgtermiņā un Tu atbalsti mūsu idejas un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām,

KĻŪSTI PAR MŪSU BIEDRU
aizpildot šo anketu:

E-pastā saņemsi apstiprinājumu par iestāšanos.

Vērts izlasīt
LASĪT VĒL